OÜ Elcomnet osutab eluruumide, tootmissaalide ja avalike asutuste sisse tungimisalarmide (Valvesignalisatsioon) ja Access Control (Läbipass süsteemid) projekteerimise, paigalduse, programmeerimise ja hoolduse teenuseid.

Valvesignalisatsioon – on elektroonikaseadmete komplekt, mis võimaldab teil alati olla kindel oma kodu, kontori, korteri, lao, tootmisüksuse jne ohutuses. Turvasüsteem ja läbipääsusüsteem on loodud selleks, et vältida volitamata juurdepääsu ruumidesse või territooriumi kaitstud perimeetrile.

See koosneb turvapaneelist – seadmest, mis kogub ja analüüsib turvaanduritelt ja laiendusmoodulitelt saadud teavet lisafunktsionaalsuse rakendamiseks. Keskpaneel täidab eelprogrammeeritud funktsioone, mis käivitatakse andurite käivitamisel. Seadmes on ka juhtpaneel, mis kuvab häire olekut, aitab seda programmeerida ning rajatise valve alla ja desarmeerida. Minimaalne seadmete komplekt peab sisaldama ka katkematut toiteallikat (UPS), kaabelvõrku ja loomulikult turvasensoreid.

Andureid on mitut tüüpi, olenevalt sellest, millisele tegurile nad reageerivad. Levinumad neist on mahulised infrapunane-andurid (IR-andurid), magnetkontakt (reed-lülitid), akustilised, vibratsiooni-, ultraheli-, kiire-, mahtuvuslikud, aga ka suunatuvastusmustriga andurid.

 

innerrange_article_p1

 

Valvesignalisatsioonisüsteemid võib jagada kahte tüüpi, lähtudes sellisest kriteeriumist nagu häirest teatamise meetod:

Esimene tüüp – on autonoomne häiresüsteem. Selline süsteem annab võimsa häiresignaali – sireeni või ulgumise, mis reageerib kaitstavate ruumide territooriumile tungides ülivalju helisignaaliga. Sel juhul ei edastata häiresignaali valvepostile ega teavitata omanikku. Sellised turvasüsteemid on passiivsed ja mõjuvad kurjategijale puhtalt psühholoogiliselt.

Teist tüüpi turvasüsteem – on aktiivne. Signaal kaitsealale tungimise kohta saadetakse kas statsionaarsesse valveposti või spetsiaalsesse puldiga varustatud valvestruktuuri. Kogu kaitstud objektil paiknevad andurid, mis edastavad häiresignaali juhtpaneelile ning sealt läheb signaal tsentraliseeritud jälgimiskonsooli. See Kaug juhtimispult suudab koguda signaale mitmelt objektilt. Turvastruktuur on kohustatud jõudma objektile võimalikult kiiresti ja peatama ründaja õigusvastase tegevuse. Ainult konsooli turvasüsteemil on paanikanupp. Tasub seda vajutada ja häiresignaal läheb kohe juhtpaneelile. See nupp on mõeldud peamiselt kaitseks röövide ja huligaanide eest. Selle “paanikanupu” rakendamiseks on erinevaid viise. See võib asuda töötaja laua all, maskeerituna dekoratiivesemeks või väliselt võtmehoidjaks või mobiiltelefoniks.

Ka konsooliturvas on võimalik rakendada kaitset “sunniviisilise sisenemise” vastu. See on siis, kui ründajad valvavad spetsiaalselt omaniku sissepääsu juures. Nad ründavad teda ja sunnivad teda jõuga alarmi desarmeerima. Sel juhul sisestab omanik spetsiaalse koodi, mis objekti visuaalselt desarmeerib. Samal ajal tundub turvasüsteem tõesti välja lülitatud, kuid edastab salaja teate tungimise kohta keskvalvekonsooli.

Läbipääsu kontroll- ja haldussüsteem on üks turvasüsteemi komponente. Seda saab kasutada nii iseseisvalt kui ka kombineeritult (integreerituna) turvasüsteemi teiste komponentidega, näiteks koos sissemurdmis- ja tulekahjusignalisatsiooniga, CCTV süsteemiga. Igal juhul on süsteemi põhiülesanne korraldada liikumist läbi kontrollpunktide (pääsupunktide) teatud reeglite järgi. Subjektina võivad tegutseda nii füüsilised isikud kui ka sõidukid.

lbs

Videovalvesüsteemid

Tänu nägemisele saab inimene kuni 85% informatsiooni teda ümbritseva maailma kohta. Pole ime, et keeles on stabiilne idioom “Parem üks kord näha kui seitse korda kuulda!”. Sellel põhimõttel on üks populaarsemaid tehnilisi turvaseadmeid – CCTV-süsteem. Closed Circuit Television (CCTV) ingliskeelses versioonis.

Videovalve on muutunud paljudel objektidel peamiseks ja mõnikord ka ainsaks turvalisuse tagamise vahendiks. Teleseiresüsteemide populaarsust seletab eelkõige nende tõhusus territooriumi, vara kaitsmisel ja kaitsmisel ning enda turvalisuse tagamisel.

Kõige tõhusam videovalvesüsteem on integreeritud läbipääsu- ja juhtimissüsteemidega, samuti valve- ja tulekahjusignalisatsioonisüsteemidega. Integreerimine sissetungijate alarmidega võimaldab süsteemi lihtsustada ja oluliselt optimeerida. Ja lisaks kõikidele hüvedele välistage kaitstud objektil vääramatu jõu korral inimfaktor. Sel juhul suudab süsteem ise täpselt näidata, kus hädaolukord tekkis. Muudelt turvasüsteemi kuuluvatelt süsteemidelt häiresignaali saamise ajal kuvatakse ekraanil avariiala.

videovalve

Olenevalt kliendiga ühiselt välja töötatud rajatise valvesüsteemi kontseptsioonist saab kõik eeltoodud süsteemid paigaldamise ja programmeerimise käigus ühendada ühtseks hoone turvasüsteemiks.