OÜ Elcomnet pakub täisteenust erinevate tootjate EL-i sertifikaadiga automaatsete tulekahjusignalisatsioonisüsteemide projekteerimiseks, paigaldamiseks ja hoolduseks.

Peamised Eestis kehtivad tulekahjusignalisatsiooni reguleerivad normid on kirjeldatud:

Automaatne tulekahjusignalisatsioon (ATS) on tehniliselt keerukas süsteem, mis sisaldab seadmeid, mis võimaldavad tuvastada tulekahju allikat, seadmeid häälteadete automaatseks sisselülitamiseks, tulekustutussüsteeme ning juhtsignaalide edastamist läbipääsu- ja juhtimissüsteemi. , ventilatsiooni- ja liftiseadmed ning muud hoone tehnosüsteemid. Eksperdid defineerivad automaatset tulekahjusignalisatsiooni kui süsteemi, mis võtab vastu, töötleb ja edastab kesktuletõrjeosakonnale häiresignaali koos teabega tulekahju kohta kaitsealal.

Tulenevalt asjaolust, et automaatne tulekahjusignalisatsioon on tehniliselt keerukas tarkvara- ja riistvarakompleks, on vajalik hästi kirjutatud tehniline ülesanne automaatse tulekahjusignalisatsiooni projekteerimiseks. Õigetest projekteerimisotsustest ei sõltu mitte ainult kliendi ja rajatise ohutus, vaid ka see, kui majanduslikult tulus on üht või teist tüüpi automaatse tulekahjusignalisatsiooni paigaldamine. Mitte asjata, automaatsete tulekahjusignalisatsioonide projekteerimiseks, aga ka ATS-i paigaldamiseks väljastatakse seda tüüpi tegevusteks eraldi load (FPR000278, FEH000386). Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi pikaajalise ja katkematu töö tagatiseks on ATS-i kvalifitseeritud paigaldus ja regulaarne hooldus.

ats

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iga omanik või tootmisjuht peaks teadma, et automaatse tulekahjusignalisatsiooni paigaldamise nõue ei ole  kontrollivate asutuste kapriis, vaid vajadus. Muidugi on automaatne tulekahjusignalisatsioon kulukas äri, kuid ärge unustage siiski, et kulutate raha süsteemile, mis vabastab teid ebakindlusest teie kodu, kontori või lao ohutuse osas ning kaitseb teid, teie perekonda või töötajaid. . Automaatse tulekahjusignalisatsiooni kvaliteedi määravad kaks peamist tegurit: tulekahju avastamise kiirus ja süsteemi enda töökindlus. Automaatse tulekahjusignalisatsioonisüsteemi töökindlus on tingitud paljudest teguritest, alates tehases seadmete komplekteerimise kvaliteedist kuni süsteemi projekteerinud ja paigaldanud ettevõtte terviklikkuseni. Seetõttu on oluline valida väärilised seadmed usaldusväärsetelt ettevõtetelt ning mitte usaldada automaatsete tulekahjusignalisatsioonide projekteerimist ja paigaldamist mitteprofessionaalidele.