Слаботочные сети.

Madalpingevõrgud on kaablite ja/või juhtmete süsteem, mida läbib vool, mille pinge ei ületa 25 V ja mille voolutugevus on arvutatud mA. Seda voolu kasutatakse elektriliste signaalide edastamiseks, mis kannavad mis tahes teavet. Need võrgud on vajalikud töö- ja elamismugavuse tagamiseks, need pakuvad kontoritele globaalset Internetti, lauatelefoni, kaabeltelevisiooni, tulekahjusignalisatsiooni, valvesignalisatsiooni ja palju muud. Võime öelda, et madalpingevõrkude paigaldamine suudab pakkuda inimesele kõiki kaasaegse tsivilisatsiooni eeliseid. Madalpingesüsteemid on elutähtsad, ilma nendeta lakkab töötamast televisioon ja raadio, kaob telefoniside ja internet, leiame end kaitsmata ilma valve- ja tuletõrjesignalisatsioonita.

norkvoolu

Madalpingesüsteemide kompleks sisaldab:

  • Telefoni- ja Interneti-võrgud.
  • Valve- ja tuletõrjesignalisatsioon.
  • Kaabel- ja satelliittelevisiooni võrgud.
  • Kohalikud arvutivõrgud.
  • Videovalvesüsteemid.
  • Häälteavitussüsteemid.
  • Struktureeritud kaabeldussüsteemid.

Madalpingesüsteemide toimimine määrab jae-, lao- ja tööstushoonete jõudluse, kuna see on tööstus- või büroohoone infotaristu tuum. Madalpingevõrkude paigaldamine on iga ruumi varustuse üks olulisemaid punkte. Madalpingesüsteemide paigaldamine ja projekteerimine peaks toimuma vahetult pärast põhiehitustööde lõpetamist enne ruumide viimistluse algust. Projekt peab vastama rangetele standarditele, mida juhivad EVS standardid, oluline on, et madalpingesüsteemide paigaldus ja projekteerimine toimuks professionaalide poolt. Lisaks on vaja arvestada madalpingevõrgu paigaldamise teatud nüanssidega, mida saavad teada ainult kogenud spetsialistid.

Arvutivõrgud.

Arvutivõrk (arvutivõrk) on süsteem, mis pakub andmevahetust arvutusseadmete (arvutid, serverid, ruuterid ja muud seadmed) vahel. Teabe edastamiseks saab kasutada erinevaid füüsikalisi nähtusi, reeglina erinevat tüüpi elektrisignaale, valgussignaale või elektromagnetkiirgust. See Vikipeediast pärit mõiste tänapäevastes tingimustes on oma tähtsuse ja tähenduse poolest oluliselt laienenud. Kasutajad mõistavad hästi toimiva ja töökindla võrgu tähtsust alles siis, kui mõni selle komponentidest üles ütleb ja võimas CNC-masin või terve organisatsioon muutub töövõimetuks.

Arvutivõrkude projekteerimine ja testimine

Projekti kallal töötades võetakse alati arvesse võimalust, mille puhul võib mõne aja pärast vajada süsteemi skaleerimist. Põhjused võivad olla erinevad: personali laienemine ja uute töökohtade organiseerimine, muutused ettevõtte struktuuris, suurenenud tähtsusega töökohtade loomine. Arvestades teostatava projekti ulatust, annab tehniline osakond kliendile täieliku komplekti eelseisva arvutivõrkude paigaldamisega seotud dokumente – need on valmisdokumentatsioon, tööprojekt, deklaratsioonid ja sertifikaadid.

Kaabelvõrkude paigaldamise etapid

Meie teenuseid arvutikaabelvõrkude paigaldamiseks osutame järgmises järjekorras:

  • Objekti uurimine ja detailprojekti koostamine, samuti paigalduse ja seadmete kalkulatsioonid.
  • Põhikaablitrassi paigaldamine koos sellega seotud komponentidega (kastid, kaabelkanalid, õhuliinid, lainepapist šahtid jne). Siin teostatakse ka kaablite vedamist, marsruudi märgistamist ja otsest paigaldamist.
  • Kaablikanalitesse spetsiaalsete pistikupesade paigutamine töökohtade ühendamiseks. Lubatud on kasutada välise või sisemise paigaldusega pistikupesasid. Samuti on paigaldatud nagid, tornid ja luugid.
  • Paigaldatud on vastava tehnikaga serveriruumid ja lülituskapid, kõik seadmed seadistatud.
  • Viib lõpule arvutivõrkude sertifitseerimis- ja testimisprotsessi paigaldamise.

Kaablite testimisteenused

Teeme koostööd usaldusväärsete tootjatega, kelle tooted on sertifitseeritud Euroopa Liidus. See võimaldab meil tagada seadmete ja materjalide kõrge kvaliteedi.fluke Süsteemi sertifikaadi saamiseks testivad meie spetsialistid kaabelliini spetsiaalsete seadmete abil. Meie Fluke Corporation seadmed võimaldavad testida juhtmega (twisted pair CAT5, CAT6) ja kiudoptilist (optic fiber cable) sideliine.

Kui testimine õnnestus, saab klient testimise protokollid, samuti mõõtmiste tulemused. Kaasatud vastavussertifikaat tagab süsteemi katkematu töö 15-25 aastaks.

Eraldi teenusena teostab OÜ Elcomnet olemasolevate või vastvalminud kaabel- ja fiiberoptiliste sideliinide mõõtmisi. Katsetulemuste põhjal koostatakse mõõtmisprotokoll ja antakse kliendile lõpptoote näol.